webinář

Daňová uznatelnost nákladů bez zbytečných komplikací

ZDARMA

Webinář proběhne 5. 3. 2024

Dostupný bude od 6:00 po celý den.

Daňový nebo nedaňový náklad? To je to, o co v kalkulaci daně z příjmů jde.

Jste účetní a řešíte, jaké náklady lze ponechat v daňově uznatelných nákladech a jaké ne?

Rozpoznání uznatelnosti nákladů z hlediska daně z příjmů je velmi složitá disciplína. Tuto disciplínu můžete začít lépe ovládat, pokud pochopíte důležité pravidlo daňové uznatelnosti nákladů.

daně

Říkáte si, že toto pravidlo znáte? Že znáte pravidlo, které říká: náklad je uznatelný, pokud je vynaložený na dosažení, zajištění a udržení zdanitelných příjmů?

Víte ale, co to skutečně znamená?

daňové poradenství

Pojďte se detailně podívat na vztah, který je prvním důležitým faktorem ovlivňující daňovou znatelnost nákladů. Je to vztah mezi daňovým a nedaňovým nákladem.

daňové poradenství

Pochopením tohoto vztahu získáte větší jistotu pro kalkulaci daně z příjmů.

daňové poradenství

Díky skutečnému porozumění pravidlu daňové uznatelnosti nákladů budete jistější při komunikaci s vašimi klienty, tj. s majiteli, s jednateli nebo s jinými odpovědnými osobami, se kterými řešíte účetnictví jejich firem. 

Na co se můžete na cca hodinovém webináři těšit?

  • Vysvětlíme si základní pravidlo daňové uznatelnosti nákladů
  • Podíváme se na vztah daňových a nedaňových nákladů – jak s tím pracovat
  • Ujasníme si roli daňových nákladů a to i z hlediska účetního zachycení

Informace získané na tomto webináři vám pomohou 

  • lépe chápat „nelogiku“ daňového zákona,
  • připravit se tak na kalkulaci daně z příjmů a
  • efektivněji komunikovat na toto téma s vašimi klienty. 

Kalkulace daně nemusí pro vás znamenat vrásky na čele, může to pro vás být vždy zajímavý a zároveň jiný pohled na náklady. 

Upozornění:

Toto je webinář určený pro účetní nebo pro osoby, které se profesionálně zabývají problematikou účetnictví a daní. Pokud jste podnikatelé, OSVČ, z jiného oboru, tak tento webinář pro vás nedoporučuji a to z důvodu, že byste si zbytečně zatížili hlavu daňovými pravidly o uznatelnosti nákladů. 

Daně bez nervů

Jmenuji se Marie Rudolfová a jsem daňová poradkyně. Poskytuji daňové poradenství, které vám šetří čas a nervy. 

Daňové a účetní souvislosti vysvětluji srozumitelně, lidsky a bez zbytečných citací paragrafů. Během své praxe jsem se setkávala s účetními s různými úrovněmi znalostí a zkušeností. Vím, že pochopení základů v oblasti daní a účetnictví je pro ně klíčem pro klidné soustředění na správné vedení účetnictví a sestavení kalkulace daně z příjmů, které jim v závěrkovém období ušetří čas

Obsah tohoto webináře jsem pro vás pečlivě vybírala na základě mých zkušeností s přípravou přiznání k dani z příjmů, abych vás ušetřila před zbytečnými komplikacemi v náročném závěrkovém období.